9 C
Tirana
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shqipërinë

Etiketim: Shqipërinë

Tërmeti dhe Covid-19/ Denaj: Gjermania partner jetik, 58.2 milionë euro për...

0
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ditën e sotme, mori pjesë në takimin e rëndësishëm online, në lidhje me negociatat ndërmjet Shqipërisë dhe...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë, kusht përgjigja e tamponit

0
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të...

Klevi Pojana pas zgjedhjeve në LSI: Në 25 prill sovrani do...

0
LSI ka përfunduar procesin për zgjedhjet e brendshme të partisë. Sekretari i Përgjithshëm i LSI Tiranë Klevi Pojana shprehet se vullnetarizmi, garantimi dhe mbrojtja...

Kufizimet nga COVID/ Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, publikohen...

0
Duke filluar nga e hëna nga Muriqani kalojnë vetëm personat me leje qendrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë tranzit në territorin malazez...

Pirgjet me plehra, Zenelaj: Do të doja që shqiptarët të duan...

0
I pozicionuar fort në mbrojtje të natyrës dhe kundër ndotjes së saj, aktori Gentian Zenelaj e ka një shpjegim se pse shqiptarët nuk janë...

“Hetimet për shitblerjen e votës janë kusht për Shqipërinë, pse nuk...

0
Reporteri për Shqipërinë në Parlamentin Evropian David Lega si dhe dy eurodeputetë të tjerë i kanë kërkuar përgjigje përfaqësuesit të lartë Josep Borrel, se...

Gjipali: Nuk është e thënë që Maqedonia të presë Shqipërinë, për...

0
Drejtori ekzekutiv i Lëvizjes Evropiane në Shqipëri, Gledis Gjipali u shpreh se për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është thënë se janë gati për...

Bullgaria bllokon fillimin e bisedimeve me Maqedoninë, e miraton për Shqipërinë

0
Bullgaria ka refuzuar të miratojë kornizën negociuese të Bashkimit Evropian për Maqedoninë e Veriut, duke bllokuar fillimin zyrtar të bisedimeve të saj të pranimit...

Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut/ Ministri gjerman: Është në...

0
Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe bën...

“Ka ardhur koha ta bëjmë Shqipërinë si Evropa”/ Meta: Bashkë do...

0
Teksa gjendej për homazhe tek “Ushtari i Panjohur”, me rastin e 76-vjetorit të Çlirimit të Tiranës, presidenti i Republikës, Ilir Meta u shpreh se...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS