Përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në kampionatin ballkanik, medalje bronxi për xhudistin kuqezi

0
Gjigandi

Ky vit duket të jetë i Shqipërisë, pasi vendi jonë ka bërë mjaft arritje në botën e sportit.Së fundmi, xhudisti kuqezi Arvin Çullhaj ka marrë medalje bronxi në kampionatin ballkanik që po mbahet në Mal të Zi (90 Kg). Edhe pse rivaliteti ishte i mjaft i madh, i talentuari Çullhaj ia doli, duke përfaqësuar denjësisht Shqipërinë.

Ai numëron 3 fitore dhe vetëm 1 humbje. Vlen të theksojmë se sporti i Xhudos po njeh përhapje të gjerë në vendin tonë dhe kjo na shton pikë në arenën ndërkombëtare.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu