Arabia Saudite merr vendimin e çuditshëm për ndeshjen ndaj Shqipërisë

0
Gjigandi

Këtë të mërkurë, do të luhet ndeshja miqësore mes Arabisë Saudite dhe Shqipërisë.

Arabia Saudite është një nga ekipet e kualifikuara për në Botërorin e Katarit dhe Federata Arabe ka bërë kërkesë që ndeshja kundër Shqipërisë mos të transmetohet askund.

Takimi me Shqipërinë cilësohet tepër i rëndësishëm për ta në prag të Kupës së Botës dhe kështu ata duan të mbeten në hije, për të mos lejuar kundërshtarët e tyre në grupe të shohin performancën e ekipit të tyre, për të mos ju dhënë rivalëve në grup një pikë referimi. Kështu, ndeshja nuk do të transmetohet askund.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu