Ballina Etiketimet Vitet

Etiketim: vitet

Këto janë vitet e jetës kur njeriu plaket më shumë

0
Me kalimin e viteve bie në sy se jo gjithmonë plakemi njësoj. Ndonjëherë mund të kalojnë 10 vite pa ndryshime të rëndësishme dhe ndonjëherë...

Grafiku i OKB-së, popullsia e Shqipërisë do të “katandiset” njësoj si...

0
Në fillim të viteve 1960, popullsia e Shqipërisë ishte rreth 1.2 milionë banorë. Në fillim të viteve ’90, numri i banorëve të vendit pothuajse u...

Revolucioni dixhital, Ahmetaj: Banka të jetë më pro teknologjisë, frytet do...

0
Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka marrë pjesë këtë të martë në një takim me përfaqësues të sistemit bankar me temë “Dixhitalizimi dhe Cash-i”. Gjatë fjalës së...
Momenti kur Ronela Hajati bën shqiponjën dhe valëvitet flamuri kombëtar në “Eurovision 2022”

Momenti kur Ronela Hajati bën shqiponjën dhe valëvitet flamuri kombëtar në...

0
Ka filluar nata e parë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës "Eurovision 2022".Artistja Ronela Hajati, e cila sivjet përfaqëson Shqipërinë, ka bërë hapjen e...

Përhapja e ‘Melanomas’, vitet e fundit janë shtuar rastet e kancerit...

0
Kanceri i lëkurës apo melanoma po përhapet më shpejt vitet e fundit. Neglizhenca për t'u kujdesur për lëkurën dhe mos mbrojtja nga rrezet e...

​Rriten me 45% çmimet e banesave në 9 vitet e fundit,...

0
Të dhënat e raportuara së fundi nga 'Indeksi Fischer' që mat Banka e Shqipërisë tregojnë se brenda 1 viti, çmimet e banesave u rritën...

Pesë vitet e Metës si President/ Analisti: Falë tij kemi ekuilibër...

0
Analisti Ben Andoni ka analizuar 5 vitet e Ilir Metës në krye të Presidencës. Në studion e "Quo Vadis", Andoni tha se gjatë këtyre...

FMN: Çmimet në Shqipëri do të vijojnë të larta për tre...

0
Çmimet në Shqipëri do të jenë të larta jo vetëm këtë vit, por do të vijojnë të jenë më të lartat në dy dekada,...

Covid-19 dhe plakja e popullsisë do shtojnë 10 vitet e ardhshme...

0
Pandemia e Covid-19 dhe rritja e plakjes të popullsisë shqiptare pritet që në 10 vitet e ardhshme të shtojë rastet e sëmundjeve kardiovaskulare, pulmonare...

Çmimet në Shqipëri, 5.7 për qind më të shtrenjta në mars,...

0
Çmimet kanë shënuar një rritje të ndjeshme në muajin mars, duke shtrenjtuar koston e jetesës për të gjitha familjet shqiptare, që mesatarisht 42 për...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24