Fazli Rashica e Shaban Krasniqi sjellin klipin e këngës më të re kushtuar Heroit te Kosovës, dëshmor Hamdi Ferati

0
23
Gjigandi

Këngëtarët, përkatësisht kantautorët shumë produktiv të këngës popullore, Fazli Rashica e Shaban Krasniqi, vijnë këto ditë maji me realizimin e projektit të rradhës – audios dhe video klipit të këngës kushtuar Heroit të Kosovës, Dëshmorit të kombit, Hamdi Ferati, në nderim të njëzetëenjë vjetorit të rënies së tij!   

Ja se çfarë shkroi Sh Krasniqi, midis tjerash ne FB:            

“Tash së voni, në fillim mars 2020, inçizuam me Fazliun audion edhe të një kënge, kësaj rradhe në duet, kushtuar Heroit të Kosovës, Dëshmorit të kombit, Hamdi Ferati!

Teksti e muzika janë punuar nga vete kantautori yne i shquar, Fazli Rashica, ndersa orkestrimin e punoi kengetari e kompozitori i njohur, Hysni Klinaku!

Art Media Vushtrri u perkujdes per video klipin e xhiruar ne natyren e mahnitshme te muajit maj ne Studime, Ceceli e Samadrexhe, nga edhe kishte luftuar, midis tjerash, Heroi i Kosoves, Hamdi Ferati, deri ne renien e tij, pikerisht sot, njezetëenjë vjet më parë!”

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu