Tjetër termet 2.6 ballë në periferi të Tiranës – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Një tjetër tërmet ka goditur vendin këtë pasditen e kësaj të hëne.
Tërmeti ka qenë më magnitutë 2.6 ballë ndërsa epiqendra ishte 32 km larg Tiranës.

Tërmetet e kësaj magnitude janë kryesisht normale sipas sizmiologëve dhe nuk paraqesin rreziqe.
Sizmiologët kanë sqaruar se pas tërmetit të së shtunës me magnitutë 5.8 të shkallës Rihter aktiviteti sizmik do të vijojë edhe për disa kohë deri sa pllakat tektonike të stabilizohen.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu