4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Termet

Etiketim: termet

Greqia goditet nga një tjetër tërmet 4.7 ballë/ Sizmologët të shqetësuar,...

0
Greqia është goditur nga një tjetër tërmet ditën e sotme me magnitudë 4.7 balë të shkallës rihter, me epiqendër në Evia, ndërsa është shoqëruar...

Spanja e frikshme, shkakton ‘tërmet’ 7 ballë në Katar

0
Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije. Sa i...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, raportohet për 50 të plagosur

0
Është rritur numri i persona të plagosur pas tërmetit që ka goditur Turqinë Perëndimore. Aktualisht raportohet për 50 të plagosur. Pas tërmetit të fortë janë...

‘Shkundet toka’/ Tërmet i fuqishëm prek Turqinë, ja çfarë raportohet

0
Një tërmet i fuqishëm ka shkundur këtë të premte Turqinë, duke lënë dhe të plagosur. Mediat e huaja bëjnë me dije se lëkundjet me magnitudë 4.9...

‘Shkundet toka’/ Tërmet i fuqishëm prek Turqinë, ja çfarë raportohet

0
Një tërmet i fuqishëm ka shkundur këtë të premte Turqinë, duke lënë dhe të plagosur. Mediat e huaja bëjnë me dije se lëkundjet me magnitudë 4.9...

Tërmeti ‘trondit’ Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

0
Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë para pak minutash në Elbasan, ndërsa nuk dihet ende nëse ka dëme.

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

0
Lëkundje sizmike janë regjistruar në orën 15:38 minuta në vendin tonë. U mësua se tërmeti ka qenë me magnitutë 4.1 i shkallës rihter. Epiqendra e tij...

Tërmet me magnitudë 4 në Shqipëri, epiqendra në Adriatik në kufi...

0
Një tërmet me magnitudë 4.0 është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Shqipëri, në brigjet veriore të detit Adriatik në kufi me...

Tërmet i fuqishëm në detin Adriatik, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

0
Lëkundje tërmeti janë rregjistruar këtë të hënë në Adriatik. Mësohet se tërmeti me epiqendër ka qenë në detin Adriatik, por është ndier edhe në Shqipëri...

Një tërmet i fortë godet Kinën, 1 person i vdekur dhe...

0
Në tërmet me magnitudë 6.1 të shkallës rihter ka goditur provincën Sichuan të Kinës jugperëndimore. Sipas raportimeve nga mediat e huaja nga lëkundjet e forta si pasjoë...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS