‘Shkundet toka’/ Tërmet i fuqishëm prek Turqinë, ja çfarë raportohet

0
Gjigandi

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur këtë të premte Turqinë, duke lënë dhe të plagosur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se lëkundjet me magnitudë 4.9 kishin si epiqendër Izmirin, ku si pasojë kanë shkaktuar dhe rrëzimin e minaresë së një xhamie.

Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, AFAD, tha se tërmeti me magnitudë 4.9 ishte me qendër në rrethin Buça të Izmirit dhe goditi në orën 3:29 të mëngjesit. Tërmeti u pasua nga disa pasgoditje dhe u ndje në zonat përreth.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu