Lëkundet sërish toka në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

0
6
Gjigandi

Tronditet sërish Shqipëria e Mesme. Lëkundje të reja tërmeti janë ndjerë këtë pasdite. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 19:23 minuta.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 28 km.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu