18.5 C
Tirana
E shtunë, 1 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Shqipëri

Etiketim: Shqipëri

Kuqezinjtë më të favorizuar, si kuotohet në baste Shqipëri – Islandë

0
Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Islandën në “Air Albania”. Sfida vlen për Ligën B të Nations League, me kuqezinjtë që...

Emri/ U arratis me miliona euro, mashtruesi turk kapet në Shqipëri

0
Turku Faruk Fatih Ozër i cili ndodhej në kërkim ndërkombëtar është arrestuar në Shqipëri. Burime për median bëjnë me dije se 28-vjeçari turk jetonte në...

Vidhte makina jashtë shtetit dhe i sillte në Shqipëri, arrestohet 53-vjeçari...

0
Një 53-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi është kapur me automjete të vjedhura jashtë shtetit. Shtetasi me iniciale Xh.R., akuzohet për veprën penale “Trafikimi i...

Investime deri në 300 milionë dollarë në Shqipëri/ Ja çfarë u...

0
Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e djeshme në Greqi me Princin e Kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman bin Abdulaziz. Lajmi është bërë...

AFP: Në Shqipëri, zhytësit kërkojnë bomba të Luftës së Dytë Botërore

0
Nën një shkëmb në gjirin e Vlorës, një nga vendet më të bukura të rivierës shqiptare, një zhytës del nga uji duke mbajtur një...

Kimikat i rrezikshëm në Shqipëri, Methomyl 90 hyn kontrabandë nga Kosova

0
Fermerët shqiptarë për të shpëtuar prodhimin e tyre në sera, frutat dhe perimet i spërkasin me kimikate të rrezikshme. Pesticidi, Methomyl 90 SP, nuk...

Rekord në çmimin e naftës, Vasili: Në Shqipëri qeverisin batakçinjtë

0
Nën kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të Bordit të Transparencës në lidhje me çmimin e naftës. Nëpërmjet një postimi në rrjete...

Taksimi në Shqipëri/ Ram: Taksë zero për pagat deri në 500...

0
Kryeministri, Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në Kuvend në lidhje me akuzat që i janë në lidhje me taksimin. Rama tha se qeveria...

Rama i dorëzon Komisionerit të BE për menaxhimin e krizave kërkesën...

0
Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar live në një konferencë për shtyp komisionerit të BE për menaxhimin e krizave Janez Lenarčič kërkesën e Shqipërisë...

Ndodh dhe kjo në Shqipëri! Tre zyrtarët e Kadastrës i marrin...

0
Prokuroria e Tiranës bën me dije se këtë të hënë masat e sigurisë për katër shtetas, pasi në kundërshtim dhe shkelje të hapur të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS