Ballina Etiketimet Shqipëri

Etiketim: Shqipëri

Kur nxirrej naftë dhe e gjitha distilohej në Shqipëri

0
OLD, BUT GOLD nga ROLAND QAFOKU Lajmi se në malin e Shpiragut në Berat është zbuluar naftë, ka kaluar të gjitha parashikimet dhe pritshmëritë. E...

Kur ndërtohej 15 katëshi 55 metra i lartë, kulla më e...

0
‘OLD, BUT GOLD’ nga ROLAND QAFOKU Fjala e ditës në Shqipëri është ndërtimi në Tiranë i kullës 65  kate “The mount of Tirana”, prej tyre...

Mbyllen dyqanet CONAD në Shqipëri!

0
Dy nga kompanitë që mbartin dhe kanë zhvilluar emrin Conad në Shqipëri papritmas mbyllin dyqanet e tyre. Pronatyra Treg nga 2009 dhe FOOD &...

“Rama na ngul thikën e ne të bërtasim Shqipëri?!” Ekonomisti i...

0
Emanuel Bajra, ekonomist i njohur në Kosovë është një nga intelektualët më aktivë në media dhe rrjete sociale në temat e ndarjes së Kosovës...

Kudo dhe kurdo me Vodafone… historia e një revolucioni teknologjik në...

0
“Një herë e një kohë, ndër male, lëshohej jehona e burrave, si i vetmi mjet komunikimi mes njerëzve që jetonin larg njëri-tjetrit.” Kështu nis...

Regjistrimi i kuajve arabë në Shqipëri

0
  Në konferencën e WAHO në Australi tre vjet më parë, tashmë u njoftua zyrtarisht se VZAP do të marrë përsipër regjistrimin e kuajve arabë...

“Kthehuni në Shqipëri me gomone” 72-vjeçari italian përndjek për 14 vite...

0
Një 72-vjeçar shtetas italian ka përndjekur dhe ofenduar për 14 vite me radhë  fqinjët e tij me kryefamiljar një shqiptar, bashkëshorten e tij rumune...

Polic në Shqipëri, ‘fermer në shtëpi bari’ në Britani, ja çfarë...

0
  Një shtetas 23-vjeçar shqiptar është dënuar 2 vite e 6 muaj burg për trafikim të lëndëve narkotike në Britaninë e Madhe. Admir Hidri kishte punuar...

Shqipëria drejt plakjes së shpejtë/ E fundit në rajon për normën...

0
Vit pas viti Shqipëria po përkeqëson treguesit e lindshmërisë në raport me Europën duke u renditur në krye të vendeve me normën më ulët...

Vrasja e 22-vjeçares keniane/ Ishte e lumtur në Shqipëri”, nëna rrëfen...

0
  Si u fsheh e vërteta nga autoritetet për vrasjen e një vajze 22-vjeçare keniane të pafajshme. Vrasje e mbuluar plot me mister, por për...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24