fbpx
14 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ishte

Etiketim: ishte

Kështu ishte pritur Tipuriç nga shqiptarët në Prizren në vitin 1988!

0
Një fotografi sa një mijë fjalë e 3 gushtit të vitit 1988.  Në stadiumin në Prizren, sipas gazetës kroate “Jutarnj List”, mbi 6 mijë shikues,...

Kjo ishte epiqendra e tërmetit në Tiranë e Durrës!

0
Lëkundje sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri. Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 sipas shkallës Rihter është ndjerë në ora 22:21. Epiqendra ka...

Messi deri dje ishte futbollist i lirë

0
Lionel Messi deri dje ishte lojtar i lirë dhe mund të transferohej ku të dëshironte. Kjo pasi klauzola që e kishte në kontratën e tij,...

Valencia reagon pas deklaratave të trajnerit të Atalantas që tha se...

0
Skuadra e Valencias ka lëshuar një komunikatë kundër trajnerit të Atalantas, Gian Piero Gasperinit. Ky i fundit në një intervistë për të përditshmen italiane ‘Gazzeta...

Rrëfeu se ishte me koronavirus përpara ndeshjes Champions, Valencia sulmon trajnerin...

0
Ka mjaftuar një intervistë e Gian Piero Gasperinit, trajnerit të Atalantas, për Gazzetta dello Sport, për të ngjallur reagimin e menjëhershëm të Valencias. Trajneri italian...

Rama për ‘Le Monde’: Teatri Kombëtar i ndërtuar me tallash të...

0
Kryeministri Edi Rama përmes një shkrimi për prestigjiozen francezë Le Monde, ka theksuar edhe një herë rëndësinë e ndërtimit të Teatrit të ri Kombëtar...

Tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës rihter në Shqipëri, ja ku...

0
Një tërmet me magnitudë 3.6 i shkallës riheter ka rënë para pak minutash në Maliq. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Korçë. Ditën e...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 29-vjeçari

0
Një 29-vjeçar i kërkuar për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndeve narkotike” është kapur nga Policia e Shqipërisë. Strukturat e Drejtorisë...

Kozniku – krenar që ishte pjesë e ndeshjes historike 

0
Legjenda e futbollit të Kosovës, Ardian Kozniku, sot emocionohet shumë kur kujton ndeshjen historike të 14 shkurtit të vitit 1993 në stadiumin “Selman Stërmasi”...

Si u zbulua kamioni plot me lëndë narkotike, arrestohen 4 persona....

0
Kontrolli i detajuar ne vijën e dyte te doganes zbuloi nje sasi prej  195 kg lëndë e dyshuar narkotike kanabis, ne kamionin tip “Iveco”,...