Krimi i rëndë, vritet shqiptari në Angli, policia zbardh emrin – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Ai u dërgua në spitalin Royal Sussex County por nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda.
Viktima është 21-vjeçari Serxhio Marku dhe policia britanike bën apelin për ndihmë për të zbuluar të kaluarën e tij.

Sipas mediave britanike, në pranga për vrasjen e tij janë vënë dy shtetas italianë, Francesco D’Agostino, 44 vjeç dhe Giuseppe Petriçione, 45 vjeç.
Por policia britanike i ka ende të paqarta motivet e vrasjes. Ndaj ka kërkuar ndihmë për të mësuar më shumë rreth të kaluarës së 21-vjeçarit Marku, dhe arsyet pse ai kishte shkuar në qytetet Brighton dhe Hove.
Marku nuk ka të afërm në Angli, ndërsa familja e tij jetojnë në Shqipëri. Pjesëtarët e familjes janë njoftuar për vrasjen e të riut.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu