Ivica Olic: De Bruyne, më i miri në pozitën e tij gjatë viteve të fundit

0
36
blank
Gjigandi

Ivica Olic nuk ka kursyer lëvdatat për De Bruyne.

Ikona kroate e futbollit, Olic, ka dhënë disa komente mbi yllin belg të Manchester City, Kevin De Bruyne.

De Bruyne ka shkëlqyer viteve të fundit, duke pasur paraqitje të niveltit tejet të lartë me Manchester City.

Lidhur me mesfushorin ka folur ish anëtari i Bayern, Olic, i cili beson se KDB ka qenë më i miri në pozitën e tij, dhe është aq i mirë sa nuk ka vend për përmirësime.

“Mendoj se ai ka qenë një nga më të mirët në botë për pozitën e tij, tash e disa vite”, ka thënë Olic.

“Nuk ka shumë hapësira që ai të përmirësohet”, ishin fjalët e kroatit.

De Bruyne lidhet me një largim të mundshëm nga Man City, pasi ‘Citizens’ kanë pranuar dënimin nga UEFA për dy vite mosparaqitje në garat evropiane.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu