Greqia ofron ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Greqia është solidarizuar dhe ka ofruar ndihma për të prekurit nga tërmeti i një jave më parë në Shqipëri.

Ndihmat konsistojnë në ushqime, ilaçe, tenda, krevate, batanije, gjeneratorë dhe materiale të tjera të nevojshme.
Përveç të prekurve nga tërmeti, këto ndihma janë edhe për familjet e përmbytura nga reshjet e pak ditëve më parë.
Nesër në orën 09:45 do të mbërrijnë në Shqipëri ndihmat nga Greqia.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu