4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Greqia

Etiketim: Greqia

Greqia goditet nga një tjetër tërmet 4.7 ballë/ Sizmologët të shqetësuar,...

0
Greqia është goditur nga një tjetër tërmet ditën e sotme me magnitudë 4.7 balë të shkallës rihter, me epiqendër në Evia, ndërsa është shoqëruar...

Nuk i ndaloi policisë, arrestohet 54 -vjeçarja që kalonte emigrantë drejt...

0
Një grua që kalonte emigrantë ilegalisht në Greqi u kap nga Policia e Gjirokastrës. Policia dha detaje për operacionin “Road Guard 45”. 54-vjeçarja nga...

Greqia ‘qan’ shqiptarët, ullinjtë mbeten pa vjelë

0
Greqia po kërkon punëtorë sezonalë nga Shqipëria për të përballuar mbledhjen e prodhimeve bujqësore të vjeshtës. Afrimi i sezonit të vjeljes së ullirit ka...

Flakët ‘po përpijnë’ prej ditësh Malin e Çikës, avionët nga Greqia...

0
Mali i Çikës është përfshirë nga flakët prej ditës, ku dhe terreni shihet të jetë i rrezikshëm pasi situata ka dalë nga kontrolli. Pavarësisht se...

Greqia i përgjigjet kërkesës së Shqipërisë, dërgon avion për shuarjen e...

0
Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka njoftuar sot se Greqia i është përgjigjur menjëherë pozitivisht kërkesës së Shqipërisë për të ndihmuar në shuarjen...

Zjarri në Sazan, Greqia na vjen në ndihmë, dërgon avionin Canadair

0
Pas 4 ditësh zjarr në ishullin e Sazanit më në fund vjen një lajm i mirë për ndërhyrje nga ajri. Nëpërmjet një postimi në rrjete...

Video/ Greqia dërgoi avionin tip “Canadair”, nis ndërhyrj nga ajri për...

0
Mëngjesin e kësaj të hënë një avion tip Canadair CL 415 që vjen nga Greqia është aktivizuar për shuarjen nga ajri të zjarrit në...

Zjarret në Sazan/ Greqia i vjen në ndihmë Shqipërisë, sjell avionin...

0
Ministria e Mbrojtjes ka gati një avion zjarrshuajtës canader (nga Greqia) i cili është gati të ndërhyje në qoftë se do gjykohet nga ekspertët...

Covid-19/ Greqia heq përdorimin e maskave në ambientet e mbyllura, por...

0
Greqia njofton se maskat nuk do të jenë të detyrueshme në ambientet e mbyllura, si dhe qytetarët prej sot do të do jenë më...

Greqia dhe Arabia Saudite synojnë vendosjen e kabllos optike me të...

0
Greqia dhe Arabia Saudite gjatë ditës së martë u dakorduan që të bëjnë një investim të përbashkët për shtrirjen e kabllos me fibra optike,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS