Flakët ‘po përpijnë’ prej ditësh Malin e Çikës, avionët nga Greqia nuk arritën të shuanin zjarrin

0
26
Gjigandi

Mali i Çikës është përfshirë nga flakët prej ditës, ku dhe terreni shihet të jetë i rrezikshëm pasi situata ka dalë nga kontrolli.

Pavarësisht se dy avionë kanë ardhur nga Selaniku, nuk arritën dot që të shuanin zjarrin ditën e djeshme. Mësohet se avionët kanë arritur të fikin vetëm një pjesë, si dhe puna do vijojë edhe sot.

Si pasojë e zjarrit janë djegur deri në ditën e pestë rreth 70 hektarë nga zjarri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu