Frikë nga tërmetet tek Fresku në Tiranë, banorët dalin në rrugë të panikosur – Lajmi i Fundit

0
190
blank
Gjigandi

Banorët e zonës së Freskut në Tiranë kanë dalë në ambiente të hapura duke braktisur banesat e tyre nga frika e tërmeteve.
Vetem pak caste më parë u regjistrua një tërmet i fortë, teksa paralajmërohet që edhe një tjetër do të shënohet rreth orës 23:30.

Si pasojë e tërmetit të djeshëm disa pallate në zonën e freskut janë carë dhe qëndrimi në ambientet e tyre është i rrezikshëm.
Më poshtë disa foto të dërguara pranë redaksisë së Lajmifundit,al nga disa qytetarë ku tregohen banorët që qëndrojnë në rrugë larg ndërtesave./Lajmifundit.al/

Lexo edhe:  Eminem publikon numrin e telefonit, ua mundëson fansave të komunikojnë me të

loading…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu