fbpx
14 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Tërmetet

Etiketim: tërmetet

Lëkundje Tërmeti në Greqi – Regjistrohen të tjera lëkundje tërmeti në...

0
Raportohet se në Geqi janë regjistruar lëkundje sizmike ditën e sotme. Sipas aplikacionit të tërmeteve Emsc lëkundjet sizmike kanë qenë me magnitutë 4.7 të shkallës...

Nuk ndalen termetet, lekundje 3.1 balle ne Korce – lajmi fundit...

0
Rikthehen lëkundjet sizmike në juglindje te vendit. Një tërmet me magnitudë 2.8 ballë të shkallës Rihter është regjistruar para pak minutash...

Rikthehen serish termetet ne vend, ja ku ishte epiqendra

0
DURRES Lëkundje të reja tërmeti janë ndjerë ditën e sotme në vend. Sipas IGJEUM, lëkundja e tërmetit ka qenë me magnitudë 2.9 dhe me epiqendër...

Tërmetet / Fatmir Xhafaj: Duhet të veprojmë sot, nesër do jetë...

0
Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në fjalën e tij në seancën e sotme plenare tha se shumë banorë janë të prekur nga tërmeti i...

Tërmetet shkatërruese, ambasadori i BE: Disa shtete anëtare do ndihmojnë Shqipërinë...

0
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social “Tëitter” pas dy tërmeteve shkatërruese që prekën Shqipërinë...

Ja pse nuk mund të parashikohen tërmetet – Lajmi i Fundit

0
Jo, tërmetet nuk mund të parashikohen. As shkencëtarët e Qendrës Gjeologjike të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, apo shkencëtarë të tjerë nuk kanë mundur...

Tërmetet/ Presidenti i PE: Evropa e gatshme të ndihmojë në rikonstruksionet...

0
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi...

Agjencia më e madhe sizmologjike: Tërmetet nuk mund të parashikohen –...

0
Agjensia më e madhe në botë për tërmetet EMSC ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi. “Tërmetet...

Frikë nga tërmetet tek Fresku në Tiranë, banorët dalin në rrugë...

0
Banorët e zonës së Freskut në Tiranë kanë dalë në ambiente të hapura duke braktisur banesat e tyre nga frika e tërmeteve. Vetem pak...

Termetet, ministria e Arsimit pezullon mësimin në të gjitha shkollat –...

0
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi se dita e nesërme do të jetë pushim për shkollat në Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Lexoni më poshtë deklaratën...