81 vjeçarja me zërin e saj mahnitë jurinë e Iralndeze

0
17
Gjigandi

Evelyn Williams 81 vjeçare këndon para jurisë Irlandeze në emisonin e talenteve.

Edhe pse në moshë të shtyer Evelyn arrin të na mahnitë me zërin dhe talentin e saj.

“Jam sot këtu me mbesën time dhe shoqen time të ngushtë, jam martuar në vitin 1961 dhe i kam dy fëmijë dhe tani kam 6 nipa dhe mbesa” – tregon Evelyn.

Para se të dal të performojë Evelyn na lë të emocionuar pasi që fillon të qaj për shkak se fëmijët e saj nuk jetojnë në Irland, por në vende shumë të largëta. Asaj nga mërzia dhe emocionet i rrjedhin lotët duke thënë që i mungojnë shumë. Ndërsa, na thyen zemrat kur përkujton burrin e saj të ndjerë.

Por Evelyn ka mbledhur forcat dhe më në fund ka vendosur të dal para skenës për të treguar ëndrrën e saj që e ka pasur që nga fëmijëria.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu