Sport Illustrated shkruan historinë me Valentina Sampaio

0
788
Gjigandi

Valentina Sampaio, 23-vjeçare braziliane, është modelja e parë transeksuale e zgjedhur nga Sports Illustrated për kopertinën e revistës së famshme amerikane.

“Jam e emocionuar dhe e nderuar: më shikojnë si gruaja dhe personi që jam. Dua që një ditë e gjitha kjo të mos jetë e rëndësishme, të mos jetë e re”, ka thënë Sampaio.

Vajza kishte shkruar më parë historinë, duke u bërë modelja e parë transeksuale protagoniste për një fushatë të Victoria Secret dhe e para që ka dalë në kopertinën e Vogue Paris.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu