Shpallet në kërkim ish-kreu i ALUIZNI-t Durrës, akuzohet për shpërdorim detyre – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Ish-drejtori i ALUIZNI-t ne Durres Flamur Gjuzi eshte shpallur në kerkim për shpërdorim detyre. Me të njëjtën akuzë u arrestua punonjësja e këtij institucioni Lusiena Kola, e cila u lirua nga gjykata dhe do të hetohet në gjendje të lirë.
Kola u arrestua nga policia me urdhër të prokurorisë pasi Gjykata vendosi ‘Detyrim paraqitje’ per te, ndërsa Gjuzi vijon të jetë në kërkim.

Burimet bëjnë me dije se zyrtarët e ALUIZNI-t kanë shpërdoruar detyrën në legalizimin dhe regjistrimin e disa pronave të paluajtshme.
Në bashkëpunim edhe me zyrtarë të tjerë ata dyshohet se u kanë dhënë disa shtetasve, në kundërshtim me ligjin, dokumentet e pronësisë në zonën e bregut si dhe në zona të tjera te qytetit të Durrësit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu