Pyjet e Devollit “pushtohen” nga flaket, zjarr masiv dhe fisheke qe shperthejne – lajmi fundit – lajmi i fundit

0
158
blank
Gjigandi

DEVOLL Merr përmasa më të mëdha dhe intensifikohet zjarri në masivet pyjore të Nikolicës. Flakët e zjarrit po përhapen me shpejtësi për shkak të erës, ndërsa ato kanë depërtuar në brendësi të pyllit duke djegur një masiv të madh pyjor në këtë zonë. Forca te shumta zjarrfikëse dhe ato te ushtrisë e kanë te vështire të mbajnë nën kontroll zjarrin i cili prej mesditës është bërë me intensiv. Autoritetet lokale i janë drejtuar për ndihmë autoriteteve greke për të ndërhyrë nga ajri për shuarjen e flakëve, ndërsa deri tani nuk ka ardhur ende një përgjigje pozitive prej tyre. Janë gjetur disa fishekë në pyll dhe një pjesë e tyre kanë shpërthyer duke vënë në rrezik edhe jetën e njerëzve përreth. Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu