Për një muaj vodhën 10 banesa, në pranga tre adoleshentët – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Tre adoleshentë kanë rënë në pranga pasi kanë vjedhur disa banesa në qytetin e Korçës. Në pranga kanë rënë S.Sh, 18 vjeç, R.Sh, 16 vjeç dhe D.H, 16 vjeç. Mësohet se ata vodhën në 10 banesa, biçikleta, vegla pune dhe sasi lekësh.Në cilësinë e provës materiale, u gjetën dhe sekuestruan 10 biçikleta të cilat pasi u vodhën nga autorët, janë shitur në qytetet e Korçës dhe Pogradecit. Ata akuzohen për veprën penale “Vjedhja, e kryer në bashkpunim, më shumë se njëherë”

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu