Linda Rama reagon per negociatat: Shqiptaret jetojne me friken se humbin BE-ne – Lajmi i Fundit – Lajme

0
82
blank
Gjigandi

Bashkeshortja e Kryeministrit Edi Rama ka ndare nje mesazh ne lidhje me deshtimin e negociatave mes Shqiperise dhe BE-se. Ajo ka cituar Ismail Kadarene duke theksuar se shqiptaret sot po jetojne me friken e humbjes se trete te lidhjes me Bashkimin Europian. MESAZHET E POSTUARA NGA LINDA RAMAShqiptarët, e kanë humbur dy herë Evropën: në shekullin XV dhe nën sundimin komunist. Sot, pas përmbysjes së komunizmit, shqiptarët jetojnë prapë në ankthin e humbjes së tretë të Evropës. Ju që jetoni në zemër të saj, nuk mund ta kuptoni se ç’është ky ankth.#kadare #1996 Kur ju dëgjoni emrin “shqiptar” ndoshta padashur, gjëja e parë që iu vjen ndër mend është imazhi tronditës i mijëra njerëzve që kacavirren me litarë në anije. Të jeni të sigurt se për ata njerëz, ato anije ishin Evropa. #kadare #1996

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu