4.5 C
Tirana
E hënë, 6 Shkurt, 2023
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Lajçak në takime me shtetet e BE-së që s’e njohin Kosovën,...

0
Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar tri takime këtë të hënë me përfaqësuesit e...

Shqiptarët të fiksuar pas “BBV”, gazetari i njohur: Nivel i ulët…

0
As Blendi Fevziu nuk shpëtoi pa u pyetur për BBV. Gazetari foli në “Të Paekspozuarit” për fenomenin e momentit dhe çfarë e bën publikun...

Shqiptarët në Britani, mediat: Kontrabandistët u premtojnë tufa me para dhe...

0
Mediat britanike vijojnë tu kushtojnë rëndësi emigrantëve shqiptarë dhe reagimetve në lidhje me ta. Në një tjetër artikull përmendet numri i madh i emigrantëve...

“Qyteti i Alfabetit”/ Hapet biblioteka e parë shqipe në Manastir, studentja:...

0
Libri padyshim është miku më i mirë i njerëzve. E kujt më shumë se shqiptarëve që nuk jetojnë në vendin tonë i shërben një...

Shqiptarët e gjejnë vetë punën, vetëpunësimi rekord në Europë

0
  Për të siguruar jetesën, një pjesë e madhe e shqiptarëve nuk varen as nga shteti dhe as nga sipërmarrjet e mëdha, por, shpesh në...

Si u vranë shqiptarët në Greqi, autori doli nga shkurret, qëlloi...

0
Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci tragjik i të shtënave në Greqi ku një shqiptar goditi me gaz viktimat e tij...

Shqiptarët në “listën e bardhë”, Braverman: Azilkërkuesit do të depërtohen brenda...

0
Të gjithë azilkërkuesit nga vendet që konsiderohen të sigurta nga Ministria e Brendshme do të gjurmohen shpejt për t’u larguar si pjesë e planeve...

Dita e Çlirimit, Rama uron shqiptarët: Gëzuar

0
Sot Shqipëria feston 29 Nëntorin, 78-vjetorin e Ditës së Çlirimit. Kryeministri Edi Rama e ka nisur pikërisht duke uruar shqiptarët për këtë ditë të shënuar. “Gëzuar...

110 vjet shtet, Google surprizon shqiptarët për Pavarësinë

0
Në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, Google ka bërë një ‘surprizë’ në këtë ditë të shënuar për shqiptarët. Google ka ndryshuar ‘kopertinën’, duke...

Financial Times: Si varfëria dhe premtimet e rreme po i joshin...

0
Fushatat e sofistikuara në mediat sociale tërheqin të rinjtë nga zonat e thella rurale, duke i bërë ata që të ndërmarrin një udhëtim të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS