Kombinimi i këtyre dy ushqimeve mposht efektivisht plakjen

0
69
blank
Gjigandi

Kombinimi i qumështit dhe mjaltit ndikon në gjithë trupin, duke e bërë atë edhe më të shkathët dhe më rinor.

Njerëzit në civilizime të lashta, përfshirë grekët, romakët, egjiptianët dhe indianët, konsumomin qumësht dhe mjaltë për të siguruar rininë e përhershme.

Meqenëse qumështi dhe mjalti mund të ndihmojnë të sigurojnë një jetë të gjatë, kombinimi i tyre ishte i njohur si “eliksiri i jetës”.

Dr. Brendan Niemira, udhëheqës i hulumtimit në Qendrën Kërkimore të USDA konfirmon benefitet antioksiduese të mjaltit në një nga studimet e tij.

Përbërësit antioksidues që ndodhin kur qumështi dhe mjalti kombinohen janë të mëdha sepse anti-oksidantët sulmojnë radikalët e lirë të cilat janë një nga shkaqet kryesore të degradimit të lëkurës dhe rrudhave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu