25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Ushqimeve

Etiketim: ushqimeve

Ndryshon Akti Normativ për çmimet e ushqimeve, çfarë shtoi qeveria

0
Qeveria ka vendosur që t'u dalë garant në kredimarrje të gjitha kompanive të mëdha që importojnë ushqime nga jashtë për të furnizuar tregun vendas....

Kosova ndalon eksportin e ushqimeve bazë, eksperti: Shqipëria nuk ndikohet

0
Eksperti i bujqësisë, Shkëlzen Marku thotë se Shqipëria nuk ndikohet nga vendimi i marrë ditën e djeshme nga Kosova, e cila ndaloi eksportin e...

Konsumi i ushqimeve të skuqura? Ja problemet shëndetësore që mund të...

0
Studimet shkencore kanë konfirmuar se yndyrnat dhe kaloritë tek ushqimet e skuqura rrisin rrezikun e shfaqjes së shumë problemeve shëndetsore.Obeziteti: Ushqimet e pasura me...

Bordi i Transparencës miraton çmimet e ushqimeve bazë

0
Bordi i Transparencës dhe Monitorimit të Çmimeve të Tregtimit me shumicë/pakicë të produkteve ushqimore bazë dhe produkteve të tjera të lidhura me to, i...

Bordi i ushqimeve cakton çmimet e produkteve të shportës në Shqipëri

0
Bordi për çmimet e ushqimeve ka caktuar çmimet e disa prej produkteve të shportës në Shqipëri.Kështu sipas vendimit të bordit orizi do të kushtojë...

Studentëve iu rritën kostot! Rritja e çmimeve të ushqimeve dhe transportit...

0
Valmira Hoxha studion në Fakultetin e Ekonomisë në degën e Administrim Biznesit por me rritjen e çmimeve e ka të vështirë të menaxhojë buxhetin...

10 Fakte interesante rreth ushqimeve

0
10 Fakte interesante rreth ushqimeve

Shqetësimet që sjell inflamacioni, mos iu ndani këtyre ushqimeve

0
Inflamacioni është një reagim i imunitetit ndaj një lëndimi fizik, infeksioni ose pranisë së një toksine dhe lënde të huaj në organizëm. Qëllimi i...

6 Fakte Interesante rreth ushqimeve qe ju nuk i keni ditur...

0
6 Fakte Interesante rreth ushqimeve qe ju nuk i keni ditur 😊

Kërcënime serioze; Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse jeni adhurues i...

0
Sipas American Heart Association, ju duhet të konsumoni jo më shumë se 2.300 mg kripë në ditë, çka është ekuivalente me 1 lugë çaji Sugjerohet...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS