Këto janë tiparet më të mira të reja që po vijnë në macOS Big Sur

0
22
Gjigandi

Softueri i ri i macOS, Big Sur i Apple po vjen në Mac më vonë gjatë këtij viti, dhe tashmë ka pasur një vështrim në sistemin operativ dhe tani duhet të zbulojmë më shumë detaje në lidhje me karakteristikat e tij më të mira.

MacRumors kanë krijuar një video të shkëlqyeshme që shfaq tiparet më të mira të reja që vijnë në Mac me këtë përditësim të ri.

Siç mund ta shohim nga video, ka disa ndryshime kryesore që vijnë në gamën e kompjuterave Mac të Apple me azhurnimin e softuerit macOS Big Sur.

Kjo përfshin dizajnin e ri, disa ndryshime në Control Center dhe Notification Center dhe gjithashtu ndryshime në Safari dhe më shumë se kaq.

Ekzistojnë gjithashtu disa ndryshime në mesazhe dhe gjithashtu një veçori e re e përdorimit të baterisë të dizajnuar për gamën e MacBooks të Apple.

Ndërsa ende nuk kemi ndonjë detaj mbi atë se kur do të vijë përditësimi i ri i softuerit MacOS Big Sur, ai duhet të lëshohet në të njëjtën kohë me iOS 14, kështu që ndoshta kjo do të ndodhë kah shtatori ose tetori.

 

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu