fbpx
17 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia

Etiketim: Teknologjia

Lamborghini Aventador Roaster me kulm të hapur, arriti mbi 300 kilometra...

0
Autobani i famshëm gjerman, ishte pista ku kjo super-makine arriti mbi 300 kilometra në orë, derisa e kishte kulmin e hapur. Gjatë muajve të fundit,...

Sateliti i parë vëzhgues i prodhimit turk do të lansohet në...

0
Sateliti i parë për vëzhgimin e tokës të prodhuar nga Turqia me rezolucion të lartë është planifikuar për lansim vitin e ardhshëm, thanë sot...

Shitja e vetura u rrit sërish gjatë fundit të muajit të...

0
Numrat e shitjeve të veturave në fund të muajit maj, janë mjaft të larta në krahasim me ato të një muaji më herët Industria e...

Amazon ndalon së treguari njerëzve se çfarë kanë blerë në email

0
Duket se kompania ndërmori veprimin për të ndaluar shkrimet e emailit të përdoruesve dhe sigurimin e të dhënave në lidhje me dërgesat në Amazon. Amazon...

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të...

0
Laptopët Samsung janë rikthyer në tregun e Mbretërisë së Bashkuar në një mënyrë spektakolare. Gjigandi korean ka konfirmuar modelet e reja të laptopëve të...

Ngec reforma zgjedhore/ Teknologjia, vija e kuqe për opozitën jashtëparlamentare. Gjiknuri:...

0
Katër orët e ngujimit të negociatoreve politikë dështuan të prodhonin konsensusin për reformën zgjedhore. Edhe pse letrat u hapën dhe u diskutuan propozimet e të...

Raketa e SpaceX u kthye në një “top zjarri” – momenti...

0
Një prototip i raketës së SpaceX, Starship, shpërtheu gjatë lëshimit mbrëmë, përpara fillimit të Falcon 9 më vonë sot. Sipas medieve të huaja, prototipi Serial...

Pasojat e urdhërit ekzekutiv për mediat sociale

0
Presidenti amerikan Donald Trump shtoi sulmet ndaj kompanive të mediave sociale, duke nënshkruar një urdhër ekzekutiv që sfidon mbrojtjen ligjore që ka shërbyer si...

Për shkak të coronavirusit Apple do të prezantojë më vonë iPhone...

0
iPhone 12 po vjen, por ne do të duhet të presim edhe për pak kohë. Shumica prej nesh do të ishim me siguri të ngazëllyer...

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së...

0
Gjatë muajit prill, Apple prezantoi në një version paraprak të zhvilluesve të macOS Catalina 10.15.5, që ka një veçori të quajtur menaxhimi i shëndetit...