fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lenda teknologji

Etiketim: lenda teknologji

Aplikacioni atraktiv për rikthimin e ikonave të vjetra në iPhone

0
Nëse keni nostalgji për kohë, kur nuk duhej vendosur maskë për të dalë nga shtëpia, MSCHF e ka krijuar një aplikacion atraktiv. Derisa bota  jashtme...

Regjistrohet shpejtësia më e madhe e Internetit, 1000 filma HD shkarkohen...

0
Studiuesit në Australi pretendojnë se kanë regjistruar shpejtësinë më të madhe të të dhënave në internet. Një ekip nga universitetet ‘Monash’, ‘Swinburne’ dhe ‘RMIT’ regjistroi...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Samsung Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht nëpërmjet...

0
Galaxy Note 20 pritet të prezantohet gjatë muajit gusht, nëpërmjet një aktiviteti në internet, duke u bërë kështu produkti i parë që Samsung e...

​Rrjedhin fotografitë e para të Porsche 911 Targa

0
Një ditë para premierës botërore, fotot e para të versionit Targa të 911 mbërritën në internet. Për shkak të pandemisë, Porsche u detyrua të shtyjë...

Limiti i thirrjeve të WhatsApp së shpejti me 50 persona por...

0
Përdoruesit e WhatsApp ditët e fundit përfituan nga një veçori e re, mundësia për të bërë video thirrje me deri në 8 persona të...

Një enigmë prej 1 mijë copash ju lejon të ndërtoni hënën...

0
Enigmat jo të plota janë bërë simbol universal i izolimit. Misteri prej 1 mijë copash i ngjan anës së afërt të Hënës në detaje spektakolare,...

Twitch hap këshillin e sigurisë për të ndihmuar në pastrimin e...

0
Grupi përfshin drejtues, akademikë dhe udhëheqës jofitimprurës për të hartuar politika të reja dhe për të zhvilluar produkte. Platforma e transmetimit të video lojërave në...

Shpejtësitë e internetit janë akoma normale pavarësisht presionit të shtuar të...

0
Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm pak përkundër kërkesës së rritur, zbulon studimi. Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm me një mesatare prej 2%, sipas...