25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Drejtimi teknologji ushqimore

Etiketim: drejtimi teknologji ushqimore

Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit VentureUP shpalli startupet fituese të programit...

0
  Mbështetja e VentureUP për të gjitha ekipet do të vijojë edhe pas garës duke i ndihmuar të zhvillojnë më tej idetë e tyre të...

Shefat e Apple, Google, Facebook dhe Amazon në seancë dëgjimore në...

0
Drejtorët Ekzekutiv të katër gjigantëve të teknologjisë do të paraqiten para Kongresit javën e ardhshme, ku ata do të duhet të mbrojnë fuqinë në...

Marrin fund shqetësimet, del bateria që mban telefonin të karikuar për...

0
Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një makinë...

Spotify tashmë edhe në Kosovë e Shqipëri

0
Tashmë mund të dëgjojmë muzikë në Spotify edhe në Kosovë dhe Shqipëri. Spotify njoftoi se nga data 15 korrik, shërbimi do të jetë i qasshëm...

Këto janë tiparet më të mira të reja që po vijnë...

0
Softueri i ri i macOS, Big Sur i Apple po vjen në Mac më vonë gjatë këtij viti, dhe tashmë ka pasur një vështrim...

Shkencëtarët planifikojnë organizimin e një koncerti me 4.000 njerëz, për studimin...

0
Një ekip nga universiteti Martin Luther i Halle-Wittenberg po rekruton njerëz për një ‘eksperiment coronavirusi’, në një stadium të mbyllur në Leipzig me shkrimtarin...

Spotify ka njoftuar zyrtarisht fillimin e podcast-ave të videos

0
odcast-et e videos do të jenë falas për përdoruesit e Spotify, dhe është i disponueshëm në të gjitha tregjet ku mbështeten podcast-et e Spotify. Në...

Ford prezanton makinën elektrike Mustang Mach-E me 1400 kuaj fuqi

0
Ford ka ndërtuar një version përbindësh të makinës elektrike, Mach E. Kjo quhet Mach E 1400. Shifra 1400 qëndron për shkak se ka 1.400 kuaj...

“Beetle” mund të kthehet si një makinë elektrike

0
Volkswagen i dha lamtumirën Beetle verën e kaluar për herë të dytë në historinë e saj. Sidoqoftë, mbase ishte thjesht një “lamtumirë” tjetër dhe...

Hakerët e përfshirë tregojnë se si ndodhi sulmi ndaj Twitter –...

0
Një skemë e hakerave në Twitter që shënjestroi elitat politike, të korporatave dhe kulturore këtë javë filloi me një mesazh ngacmues mes dy hakerëve...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS