Joshua: Do të më japë mundësinë për ta hedhur atë në dysheme

0
8
Gjigandi

“Pa asnjë dyshim, kjo është e vetmja sfidë që ka tani më shumë vlerë për mua. Kjo është përballja me Tyson Fury”. Është kjo deklarata e dhënë sot nga boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në  peshën e rëndë.

Joshua mban titujt kampionë bote në kategoritë WBA, WBO dhe IBF, ndërsa Tyson Fury mban titullin e kategorisë WBC.

“Ai ka një titull që unë e dua, që është në listën time të objektivave për të ardhmen”, u shpreh Joshua për “The Sun”.

“Ditën që ai dhë unë do të biem dakord për të nënshkruar për të dueluar së bashku do të jetë e rëndësishme për mua, pasi do të hapë rrugën drejt realizimit të ëndrrës. Do të më japë mundësinë për ta hedhur atë në dysheme”, tha Joshua.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu