Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot, 30 shtator – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Shqiperia sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.
Meteoalb njofton se temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 8ºC deri në 23ºC, në zonat e ulëta nga 17ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 20ºC në 32ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugperëndimor me forcë valëzimi deri në 3 ballë. Në 3 ditët e ardhshme pritet edhe një herë një rënie temperaturash.
Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të keni një rritje ku do të variojnë variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC dhe në zonat e ulëta nga 17ºC në 29ºC.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu