Ballina Etiketimet Sot

Etiketim: sot

Sot Fitër Bajrami/ Si u fal Namazi në qytetet e vendit

0
Ditën e sotme, të gjithë myslimanët, në mbarë botën, festojnë Fitër Bajramin. Sipas besimit mysliman, kjo ditë, është ajo në të cilën Zoti shpërblen...

Sot 7 marsi, dita e mësuesit! 136 vite nga hapja e...

0
136 vite më parë në qytetin e Korçës u hap Mësonjëtorja e Parë Shqipe, një ngjarje me rëndësi madhore në përpjekjet e popullit shqiptar...

Sot gjyqi për vulën e PD/ Mësoni tre skenarët e mundshëm...

0
Mesditën e sotme do të zhvillohet protesta kombëtare e opozitës. Në të njëjtën kohë do të mbahet edhe seanca në Gjykatën e Apelit lidhur...

Sot ditë zie kombëtare, Shqipëria nderon viktimat e tërmetit në Turqi...

0
Dita e sotme, 13 shkurt është shpallur ditë zie kombëtare. Në shenjë solidariteti për Turqinë e Sirinë që kanë humbur jetën të paktën 34...

Fotot ‘pikante’/ Çfarë nuk u pa nga seanca e sotme parlamentare

0
Nga: Adela Qerosi Seanca e sotme parlamentare u shoqërua me një sërë debatesh lidhur me mungesën e kryeministrit Rama në Kuvend. Deputetët e opozitës bllokuan...

Harta e re gjyqësore/ Nga sot funksionon vetëm “Apeli” Tiranë. Si...

0
Nga sot futet në fuqi harta e re gjyqësore, e cila do të funksionojë me 16 gjykata në total, 12 të Shkallës së Parë,...

Java e punës katër ditë, dikur një ëndërr por sot ka...

0
Ideja e një jave pune katër-ditore dikur ishte një ëndërr. Por në vazhdën e pandemisë Covid-19, shumë kompani anembanë botës e kanë vënë në...

Këmbimi valutor për ditën e sotme, 25 janar 2023

0
Në tregun e këmbimit valutor sot një euro blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 116.7 lekë, duke treguar qëndrueshmeri. Ndërkohë një dollar amerikan blihet...

Horoskopi për datën 25 janar 2023

0
Dashi Bashkëpunimet e reja profesionale janë tashmë në ajër dhe janë të shumtë të lindurit nën shenjën e Dashit që, pasi kanë bërë një propozim...

Parashikimi i motit për sot, 25 janar 2023

0
Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet me vranësira...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24