Bosi i 613 kg kokainë del në gjykatë pas ekstradimit nga Gjermania – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Tre personat kryesore të dyshuar per ngarkesen me 613 kilogramëve kokainë te kapur ne shkurt 2018 në portin e Durrësit, Arbër Çekaj, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku kanë kërkuar gjykim të shkurtuar. Trupa gjykuese është tërhequr për vendim, dhe pritet që pas pak të japë verdiktin e saj.
Tre të dyshuarit akuzohen për veprat penale “Trafikimi i narkotikeve”, “Grupi i strukturuar kriminal”, “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i struktruar kriminal”, pas sekuestrimit të 613 kg kokainë në shkurt të 2018-ës.

Avokatët kanë kërkuar prova konkrete në lidhje me implikimin e tyre në ngjarje, pasi pretendohet se nuk janë fajtorë dhe s’kanë lidhje me ngjarjen.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu