Ballina Etiketimet Gjermania

Etiketim: Gjermania

Opinion: Pse Gjermania duhet të dërgojë tanket Leopard në Ukrainë

0
Qeveria gjermane e shtyu vendimin për dorëzimin e tankeve luftarake Leopard. Edhe pas takimit në Ramstein, qeveria federale nuk dha dritën e gjelbër. Për...

Gjermania thotë se nuk varet më nga energjia ruse

0
Ministri gjerman i Financave, Christian Lindner, ka thënë se Gjermania nuk varet më nga importet ruse për furnizimet me energji. Linder ka thënë se Gjermania...

Kur Gjermania shkatërronte Brazilin 7-1, kujton Bierhoff: Djema, ndaloni së shënuari.

0
Ishte 8 korriku 2014. Brazili dhe Gjermania u ndeshën në një nga gjysmëfinalet më të pabesueshme të një Kupe Bote në histori. Nikoqirët donin...

Italia i kthehet fitoreve. Gjermania dhe Anglia barazim

0
Italia i kthehet më në fund fitoreve.Ndërkohë është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja më e rëndësishme e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kombeve...

Ministrja e Jashtme gjermane: BE të mbajë premtimin për nisjen e...

0
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock ka thënë sot se Bashkimi Evropian duhet të mbajë premtimin për nisjen e negociatave për anëtarësimin e...

I dënuar për vrasjen e komisarit të Shkodrës, ekstradohet nga Gjermania...

0
Është ekstraduar nga Gjermania Genc Tafili, i shpallur në kërkim për vrasjen e komisarit të policisë Arben Zylyftari në Shkodër në vitin 2000.Tafili u...

Ambasadori shqiptar në Berlin: Gjermania e ka ndihmuar Shqipërinë me 1.2...

0
Intervistë me ambasadorin e Shqipërisë në Berlin, Artur Kuko, për gjendjen dhe potencialin në zgjerimin e marrëdhënieve bilaterale Shqipëri-Gjermani.Deutsche Welle: Zoti Ambasador, në fillim...

Shqipëria dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për njohjen reciproke të lejeve të...

0
Ministrja shqiptare për Energjinë dhe Infrastrukturën, Belinda Balluku dhe sekretari Parlamentar i Shtetit pranë Ministrisë Federale gjermane për Zhvillimin Digjital dhe Infrastrukturën, Oliver Luksic,...

“Kinder” nga Gjermania, Italia e Polonia lëshohen në treg, janë të...

0
Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë pas tërheqjes nga tregu të produkteve të "Kinder" - prodhues Ferrero, për dyshimin e prezencës se Salmonella Typhimurium, është...

Njohja e patentave, Rama nga Gjermania: Inspektorët ndryshuan mendim kur erdhën...

0
Gjermania prej pak kohësh ka njohur patentat shqiptare dhe konvertimi i një leje drejtimi do të bëhet pa provime shtesë.  Kjo u miratua në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24