Basha: Rama çoi në vetëvrasje shqiptarët, se nuk paguanin dot dritat – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës.
Këtë herë, kreu i PD-së ëhstë marrë me mashtrimin e radhës të Ramës, uljen e çmimit të energjisë elektrike.

‘Premtoi uljen e çmimit te energjisë, por hajduti psiqik zhyti ne varfëri dhe çoi ne vetëvrasje shqiptaret se nuk paguajnë dot faturat’, shkruan Basha në Facebook.
Mesazhi i plotë i kreut të PD-së, Lulzim Basha:
Premtoi uljen e çmimit të energjisë por e rriti për familjarët dhe biznesin.
Dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetëvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë.
Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij.
#ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu