Basha: Kemi një plan për zgjidhjen e krizës, nëse Rama nuk e zbaton të hapë krahun | Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Kryedemokrati Lulzim Basha tha sot se opozita i ka dorezuar kryeministrit Rama propozimin qe zgjidh krizen politike ne vend.
Pyetje: Zoti Rama tha se është i gatshëm të ulet me ju edhe në zyrën tuaj. Keni një koment për këtë çështje?

Lulzim Basha: Kjo nuk është një çështje për Bashën, nuk është një çështje për Ramën.Shqipëria është në krizë.
Ne kemi një plan për ta nxjerrë vendin nga kriza, ne kemi një plan, një propozim për Reformën Zgjedhore. Ia kemi dorëzuar këtë plan Edi Ramës dhe përfaqësuesve të tij. Ta marrë e ta zbatojë! Nëse nuk e zbaton dot, të hapë krahun se jemi të gatshëm ta zbatojmë ne!

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu