Akuzohet për shpërdorim detyre, arrestohet drejtori i Kadastrës në Durrës – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Policia e Durrësit ka arrestuar drejtorin e Kadastrës së këtij qyteti, 36-vjeçarin Liridon Pula.
Njoftimi i Policisë Durrës:

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë ekzekutuar masën e sigurisë “Arrest me burg ” për veprën penale
“Shpërdorimi i detyrës” dhënë nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës në ngarkim të shtetasit L.P., 36 vjeç, banues në Tiranë, Drejtor i Agjensisë Shtetërore të Kadastrës Durrës.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu