Aksion anti-drogë në Janinë, policët dhe varkat lokalizojnë parcelat e drogës, arrestohen 5 shqiptarë

0
Gjigandi

Policia greke ka zbuluar dhe asgjësuar 3 parcela me 3500 rrënjë kanabis sativa në Janinë.

Operacioni anti-drogë është zhvilluar në zonën e Luros, ku është kërkuar edhe ndihma e oficerëve të Policisë së Artes.

Gjithashtu, mediet fqinje raportojnë se në aksion u përdorën edhe varka për të lokalizuar parcelat me drogë.

Ndërkohë, në pranga kanë përfunduar 5 shtetas shqiptarë dhe një banor i zonës.

Union Contact

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu