37.5 C
Tirana
E diel, 3 Korrik, 2022
Ballina Etiketimet Shqiptarë

Etiketim: shqiptarë

Kapja e 300 kg kokainë në Selanik, e përfshirë banda shqiptare

0
Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga sekuestrimi i 300 kg kokainë në një vilë në Greqi, disa ditë më parë. Mediat e...

Gazetari që vizitoj Amerikën Latine: Në Ekuador janë qindra shqiptarë që...

0
Gazetari i kronikës Jul Kasapi, ka deklaruar se në Ekuador, vend të cilin e ka vizituar personalisht para disa kohësh, janë  qindra shqiptarë. Numri...

“E bardha” nga Ekuadori, agjentë të policisë shqiptare shfaqen në Guayaquil

0
Teksa në Ekuador janë kapur sasi të mëdha të Kokainës, që nisen drejt Europës, agjentë të policisë shqiptare kanë shkuar në vendin latin. Sisa efektivë...

Ish-kryeministri i Kosovës merr nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Tirana, qytet i destinuar...

0
Njëzetë e dy shtetas të huaj u betuan para kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, për besnikëri ndaj Shtetit Shqiptar dhe respektimin e Kushtetutës e...

Mbledhja e qeverive, ministrat shqiptarë: Koha që vendet të kenë dy...

0
Kosova dhe Shqipëria do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Kosovës...

SPAK jep detaje për goditjen e bandës italo-shqiptare: Si mjekët e...

0
Mbështetur nga Eurojust, autoritetet gjyqësore dhe ligjzbatuese në Itali dhe Shqipëri kanë çmontuar një rrjet kriminal që dyshohet se ka kryer mashtrim ndaj sistemit...

Ora e parë e mësimit në Kosovë dhe Shqipëri sot i...

0
Ministrja e Arsmit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se për nder të 144 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sot, të gjitha shkollat në Kosovë...

Tre shqiptarë “ja mbathën” nga burgu me çarçaf, mediat italiane: Komendi!...

0
Arratisja e tre shqiptarëve nga burgu në Italii i përshtatet komedisë. Kështu e kanë cilësuar mediat italiane arratisjen në burgun e Italisë, pasi shqiptarët prenë...

​Nesër ora e parë e mësimit në Kosovë dhe Shqipëri i...

0
Ministrja e Arsmit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se për nder të 144 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nesër, 10 qershor, të gjitha shkollat...

Qeveria shqiptare miraton ndërtimin e dy impianteve për prodhimin e energjisë...

0
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka njoftuar sot se qeveria miratoi sot ndërtimin e dy parqeve fotovoltaike në qarkun e Korçës.Në një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS