21 emigrantë shqiptarë marrin ‘peng’ anijen që u nis nga Spanja për në Angli – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

21 emigrantë shqiptarë i druheshin kontrollit dhe ishin në kërkim të ushqimit dhe cigareve, u strukën në një anije mallrash qe po shkonte në Mbretërinë e Bashkuar.
Shqiptarët, saktësisht 19 burra dhe 2 fëmijë, sollën panik brenda anijes, ndërsa ekuipazhi i cili i përbërë nga vetëm 10 marinarë lëshoi thirrje për ndihmë përmes radios.

Emigrantët u fshehën në anije para se kjo e fundit të nisej nga Bilbao, Spanjën veriore.
Anija u nis të premten e shkuar dhe ata u gjetën sapo mbërritën të martën në Mbretërinë e Bashkuar.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu