Wesley Sneijder rikthehet sërish në fushat e blerta, lojtari dëshiron transferimin tek ky klub

0
Gjigandi

Wesley Sneijder dëshiron të kthehet dhe të luajë sërish.

Holandezi do të stërvitet me amatorët e DOS Holland Stichtse Boys para se të transferohet në Utrecht.

Vëllai i Sneijder konfirmoi se Wesley dëshiron të humbasë peshë dhe të jetë i gatshëm – pasi dëshiron të luajë përsëri.

Një vit pas daljes në pension, ish lojtari i Interit, Ajax dhe Real Madrid – Wesley Sneijder mund të kthehet sërish në fushat e blerta.

Si bashkatdhetari i tij, Arjen Robben, i cili njoftoi transferimin e tij në Groningen muajin e kaluar, holandezi mund të rikthehet të luajë tek Utrecht.

Drejtori teknik i klubit të Utrech, Jordy Zuidam tha: “Është e qartë se një Sneijder në krye të ekipit është një perspektivë shumë interesante për ne, por vendimi varet nga ai”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu