Tre gjyqtarët kthehen në sallë, pritet vendimi për Saimir Tahirin – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Gjykata e krimeve te renda ka marre vendimin per Saimir Tahirin. Pak caste me pare tre gjyqtaret e ceshtjes jane kthyer ne sallen e gjyqit ku pritet te behet edhe shpallja e vendimit.
Ne fakt jane dashur plot shtate ore e gjysme qe tre gjyqtaret te arrijne ne nje perfundim. Ata u terhoqen ne ora 14.00 dhe deklaruan se vendimin do ta shpallnin ne ora 16.00.

Pasi jane terhequr dhe kane analizuar pretencen e prokurorise dhe qendrimin e Tahirit dhe avokatit, gjyqtaret jane kthyer ne sallen e gjyqit ne ora 21.30 per te shpallur vendimin.
Ne keto momente mediat jane duke u kthyer ne sallen e gjyqit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu