Ballina Etiketimet Vendimi

Etiketim: vendimi

Kushi njofton vendimin: Pagat e mësuesve do të rriten ndjeshëm

0
Ministrja e Arsimit dhe e Sportit Evis Kushi ka folur për mediat pas mbledhjes së sotme të qeverisë. Ajo ka njoftuar se vitin e...

Ukraina: Vendimi i Gjermanisë për tanket Leopard, historik

0
Zëvendësministri i Jashtëm ukrainas Andriy Melnyk e pranoi vendimin gjerman për të furnizuar tanket kryesore të betejës Leopard si historik. Edhe sikur të vonohej,...

Vendimi i Kushtetueses për Xhaçkën, deputeti i PD: Gjykata shpëtoi ministren...

0
Deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të rrëzuar kërkesën e opozitës për heqjen e mandatit të Olta...

Pasi pushoi gjysmën e stafit, ja vendimi i radhës i miliarderit

0
Punonjësit e ‘Twitter’-it që i mbijetuan pushimit nga puna, së shpejti do të duhet të paguajnë vetë ushqimet e tyre. Miliarderi Elon Musk tha...

Dhunimi i të moshuarës në Pejë, merret vendimi për qendrën “Orenda”

0
Pas videos me pamje të rënda që qarkulluan në rrjetet sociale, ku disa punonjëse dhunonin një të moshuar në qendrën sociale “Orenda” në Pejë...

Vranë mikun e Vis Martinajt dhe biznesmenin e njohur, jepet vendimi...

0
Eduart Lamaj është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Kurbinit për shkak se akuzohet për vrasjen e Paulin Gjergjit dhe Bujar Likës,...

Dosja ‘Babale’/ Pritet vendimi i Gjykatës së Apelit për Ervin Salianjin

0
Ditën e sotme pritet të zhvillohet në Gjykatën e Apelit të Tiranës, seanca e radhës ndaj deputetit të PD, Ervin Salianji për dosjen “Babale”. Ndërkohë...

Vrau foshnjën 10-javëshe, merret vendimi për nënën britanike. Akuza për babain...

0
  Kanë vijuar hetimet ndaj prindërve të vogëlushes Lily-Mai Hurrell Saint George, e cila dyshohej se ishte vrarë prej nënës së saj vetëm dhjetë javë...

Sot merret vendimi për mandatin e ministres Xhaçka, zbardhet mocioni i...

0
Është bërë publike, mocioni i PD për akuzat ndaj ministres së Jashtme, Olta Xhaçka. Kujtojmë se këtë të premte pritet vendimi i Kuvendit për mandatin...

Zbardhet vendimi i KPK-së për prokurorin Arian Ndoja/ U ndëshkua edhe...

0
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zbardhur vendimin ndaj subjektit të rivlerësimit, prokurorit të Durrësit, Arian Ndoja. Prokurori u bë i njohur nga dy...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24