Tërmeti ndan më dysh pallatin në Durrës, banorët në qiell të hapur – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Vijojnë raportimet e dëmeve nga tërmeti i fortë që lëkundi dje Shqipërinë.
Mes qyteteve më të dëmtuara duket se është Durrësi, qyteti më pranë epiqendrës së lëkundjeve sizmike.

Siç shihet në fotot e mëposhtme, një pallat në qytetin bregdetar ka pësuar dëmtime të shumta, duke krijuar një vijë ndarëse në mes.
Për këtë arsye, qytetarët kanë lënë banesat e tyre dhe kërkojnë ndihmën e qeverisë pasi prej mbrëmjes së djeshme janë në qiell të hapur

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu