Jo vetëm Shqipëria/ Edhe shteti fqinj tronditet nga tërmeti. Ja forca dhe epiqendra – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme.
Lëkundjet janë regjistruar në orën 14:58 minuta, ndërsa epiqendra ka qenë në provincën e Udines, në lokacionin e Tolmezzos.

Sipas raportimeve, thellësia e tërmetit ka qenë 13,3 km ndaj dhe lëkundjet kanë qenë shumë të forta.
Tërmeti është ndjerë edhe në Bellunese, Comelico a Longarone, Vicentino dhe në Veneziano.
Prej ditës së djeshme, ashtu si edhe Shqipëria, Italia është përfshirë nga një valë tërmetesh, por fatmirësisht pa shkaktuar dëme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu