26.5 C
Tirana
E premte, 19 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

Ballkani i Hapur/ Shqipëria do të furnizojë me qymyr Serbinë

0
Kabineti qeveritar i Shqipërisë dhe ai i Serbisë e Maqedonisë së Veriut janë mbledhur në kuadër të “Ballkanit të Hapur” për të diskutuar në...

Probleme me sistemin hidrik, Shqipëria e varur nga luhatja e bursës...

0
Çmimet e energjisë në Bursën e Hungarisë nuk po ndalin rritjen. Të hënën ky çmim ishte 510 euro/MWH në bazë dhe 596 euro në...

Deputeti gjerman: Javën tjetër nisim negociatat! Shqipëria e meriton të jetë...

0
Deputeti i Bundestagut gjerman, Adis Ahmetoviç në një deklaratë për mediat tha se BE po punon fort që javën e ardhshme Shqipërisë t’i hapen...

Nuk ka më ‘Shqipëria po ndryshon’/ Berisha ‘ngre në këmbë’ shqiptarët...

0
Protesta e 7 korrikut përpos fletëpalosjeve dhe pankartave do të ketë edhe një ‘Himn’, ky i realizuar nga këngëtarët Renis Gjoka dhe Big Basta. Me...

“Ka ardhur koha që Shqipëria të zgjedhë”! Rama paralajmëron ndarjen nga...

0
Kryeministri Edi Rama deklaron se do ishte një gabim i madh nëse Maqedonia e Veriut nuk do të pranonte propozimin e presidentit francez, Emanuel...

Shqipëria ndjek Vuçiç… drejt braktisjes së samitit të BE-së në 23...

0
Pas presidentit serb Aleksandër Vuçiç edhe kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama ka vënë në pikëpyetje të madhe nëse Shqipëria do të jetë apo...

Kosova dhe Shqipëria nënshkruajnë 19 marrëveshje ndërqeveritare

0
Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë kanë arritur pajtueshmëri për 19 pika në sektorë të ndryshëm, në kuadër të mbledhjeve të përbashkëta tradicionale...

Dhoma e Avokatisë së Korçës vijon bokjotin e seancave gjyqësore

0
Dhoma e Avokatisë së Korçës ka vendosur vazhdimin e bokjotit të seancave gjyqësore edhe për këtë javë, duke kërkuar ndryshimin e hartës së re...

Kontrolle masive në Shkodër/ Policia sekuestron 246 kilogramë kanabis, arrestohen 6...

0
Në kuadër të operacionit "Vallas", policia ka arrestuar 6 persona ndërsa ka sekuestruar një sasi të madhe prej 246 kilogramë lëndë narkotike, kanabis sativa.Operacioni...

Erion Veliaj reagon pasi Sunny Hill do të mbahet në Prishtinë...

0
Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas lajmit se festivali Sunny Hill do të kthehet në Prishtinë, e gjithashtu do të mbahet edhe...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS