Termeti, lëkundje 3.5 ballë në veri të Shqipërisë – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Në tërmet eshte regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas informacioneve zyrtare, lëkundja ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.
Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit si dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftojnë se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohet për dëme.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu