Termeti, lëkundje 3.5 ballë në veri të Shqipërisë – Lajmi i Fundit – Lajme

0
37

Në tërmet eshte regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas informacioneve zyrtare, lëkundja ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 12 km larg Bulqizës dhe 31 km larg kryeqytetit.
Instituti i Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit si dhe Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare njoftojnë se tërmeti është ndjerë në orën 05:58 minuta me orën lokale. Tërmeti ka pasur një thellësi prej 18 kilometrash. Deri tani nuk raportohet për dëme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here