Sport

Ndeshja me Izraelin, Memushaj: Opsioni i vetëm është fitorja

[ad_1] Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet për ndeshjen me Izraelin, e vlefshme për kualifikueset e Botërorit të vitit 2018. Për mesfushorin Ledian Memushaj, skuadra duhet të fitojë formën e saj më të mirë për këtë ndeshje, e opsion i vetëm nëse duhet shpëtuar ky sezon është fitorja. “Nuk isha vetëm unë …

Lexo më shumë

Zyrtare: Largohet pas suksesit historik

[ad_1] Trajneri italian, Paolo Tramezzani ka befasuar të gjithë. Ai është larguar nga skuadra e Luganos, drejtimin e së cilës e mori në janar të këtij viti. Ish ndihmëses trajneri i Kombëtares shqiptare ka kërkuar nga presidenti i skuadrës, Angelo Renzetti që të lirohet nga kontrata. “Mbrëmë kam dëgjuar shpjegimet …

Lexo më shumë

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit janë drejtuar kah FIFA, në pritje të përgjigjes nëse kriza politike do të ndikojë në kampionatin botëror 2022, në të cilin Katari është nikoqir. Por, në FIFA nuk kanë komentuar lidhur me këtë, njëjtë sikurse …

Lexo më shumë

Italia mposht Uruguain

[ad_1] Kombëtarja italiane shënoi sonte fitore në ndeshjen miqësore kundër Uruguait me rezultat 3:0. Ndeshja u zhvillua në terren neutral, në Nica në Allianz Riviera, ndërsa azurët shënuan fitore rutinore. Gimenez shënoi autogol në minutën 7 për epërsinë e Italisë, ndërsa në 2:0 epërsinë e ngriti Eder në minutën 83. …

Lexo më shumë

Real Madrid heq dorë nga blerja e David de Gea

[ad_1] Real Madrid përfundimisht ka hequr dorë nga blerja e portierit të Manchester United, David de Gea, transmeton gazeta sportive Marca. Drejtuesit e klubit vendosën që t’i japin besimin Keylor Navas edhe për sezonin e ardhshëm pas shfaqjeve të shkëlqyeshme që tregoi sezonin e kaluar. Manchester për portierin e kombëtares …

Lexo më shumë

Ylli i Arsenalit kthehet në Barcelonë

[ad_1] Mediat spanjolle shkruajnë se është punë e kryer dhe se mbrojtësi i Arsenalit Hector Bellerin do të kalojë në Barcelonë gjatë kësaj vere. Arsenali në emër të dëmshpërblimit pritet të paguajë më shumë se 50 milionë euro. Bellerin (22) për Arsenalin ka luajtur 114 ndeshje dhe ka shënuar katër …

Lexo më shumë

Jardim zgjat kontratën me Monacon deri në 2020

[ad_1] Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim, ka zgjatur kontratën me klubin deri më 2020, bëri të sot klubi kampion i Francës. Portugezi, i ardhur në 2014, shquhet për punën e kujdesshme me të rinjtë e talentuar. Ai u shpreh se “ndihet i kënaqur që do të vazhdojë punën e tij”. …

Lexo më shumë

Donnarumma nuk shkon në provime për shkak futbollit

[ad_1] Gianluiggi Donnarumma ka shtyrë provimet për të qenë i pranishëm me kombëtaren italiane. Portieri i Milanit dhe Italisë, Gianluigi Donnarumma ka shtyrë provimet e tij në kolegj për një muaj në mënyrë që të luajë për ‘Azzurrët’ në Kampionatin Evropian për 21-vjeçarët. 18-vjeçari ka marr një ftesë nga trajneri …

Lexo më shumë